Dnia 30.10.2017r. uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy Pani Alicji Jaszczykiewicz i Pani Ewy Fryt wzięli udział w spotkaniu dla Pierwszaków w Galerii Korona,  w ramach akcji „Pierwszaki 2017/2018 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.

Głównym celem akcji było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. Na zaczarowanej ulicy Bezpiecznej w Galerii Korona w Kielcach pojawili się profesor Bomba, trzmiel Okruszek, pszczółka Kruszynka oraz oczywiście jeż Edek wraz ekspertami z policji i straży pożarnej.
         Jakie są numery alarmowe, w jaki sposób są oznaczone substancje trujące, jaką funkcję pełni hełm, co mówią kolory na sygnalizatorze, jakich lodowisk należy unikać, a gdzie można się kąpać – między innymi tego dowiedziały się pierwszaki w poniedziałek, podczas niezwykłej lekcji w Galerii Korona Kielce.
         Po spotkaniu edukacyjnym dzieci udały się do Multikina, gdzie obejrzały krótką bajkę edukacyjną. Na zakończenie spotkania wykonywane były zdjęcia klasom, które ukażą się w dodatku Echa dnia – 7 grudnia 2017roku.

Film oraz fotorelacje z przebiegu spotkania można również zobaczyć na stronie internetowej Echa dnia.