W dniu 30 października 2017 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Busku- Zdroju rozegrano turniej eliminacyjny w ramach rozgrywek Małej Ligi VIVE w Piłce Ręcznej.  W zawodach udział wzięło pięć drużyn. Stawką turnieju był awans trzech najlepszych zespołów  do dalszego etapu rozgrywek.  Gminę Chęciny reprezentowała  drużyna z Wolicy, która po rozegraniu wszystkich meczy uzyskała awans do ćwierćfinału wojewódzkiego. Zespół z Wolicy pokonał drużynę z Bilczy ,ubiegłego triumfatora rozgrywek 8-4 oraz SP Nr 4 w Jędrzejowie 8-7, oraz uległ drużynie SP Raczyce 9-18 i SP Busko – Zdrój 7-21.

Drużynę ze szkoły podstawowej w Wolicy reprezentowali uczniowie: Piotr Dewerenda, Nataniel Drab, Michał Gorzelak, Jakub Koźbiał, Radosław Kulczycki, Igor Nowak, Bartłomiej Przygodzki, Mikołaj Stępień, Adrian Suder, Dawid Suder, Kacper Suder, opiekun Dariusz Gorzelak.

Turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany w połowie listopada.

 Mała Ligi VIVE  to najbardziej popularny turniej piłki ręcznej dedykowany dla dzieci i młodzieży  z województwa Świętokrzyskiego. W tegorocznej już XIV edycji do rywalizacji przystąpiło ponad 50 szkół, łącznie 700 zawodników. Organizatorem turnieju jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom działająca przy Klubie Sportowym PGE VIVE Kielce. Finał tegorocznej edycji zostanie rozegrany w grudniu 2017 roku.

 Dariusz Gorzelak