27 października2017r. w Szkole Podstawowej w Wolicy odbył się uroczysty apel z okazji ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na ten szczególnie ważny dzień pierwszoklasiści, wychowawca Pani Alicja Jaszczykiewicz i rodzice uczniów klasy I czekali z niecierpliwością, bowiem oznacza on oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor Nina Budziosz powitała gorąco zgromadzonych gości: Sz.P. Roberta Jaworskiego – Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, Sz.P. Jerzego Kubeckiego- Radnego miejscowości Wolica , Sz.P. Piotra Żurka – sołtysa wsi Wolica, Księdza Kanonika Jacka Dąbka -  proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego Wolica - Tokarnia, Sz.P. Katarzynę Przygodzką, Katarzynę Papkę, Martę Knap, Martynę Piechota –Radę Rodziców w Szkole Podstawowej, Grono Pedagogiczne, rodziców oraz uczniów.

Po zakończonej części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy I i III Pani Alicja Jaszczykiewicz zwróciła się do Pani dyrektor Niny Budziosz o przyjęcie  dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności wszystkich zgromadzonych, przed pocztem flagowym uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor dokonała  pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. W obecności wszystkich zgromadzonych przyrzeczenie złożyli również rodzice.

W poczet uczniów szkoły Podstawowej zostali włączeni:

  1. Mateusz Bujak
  2. Nikola Brożyna
  3. Bartłomiej Hendzel
  4. Mikołaj Markiewicz
  5. Oskar Przygodzki
  6. Barbara Sołtys
  7. Julia Śmiech
  8. Magdalena Wojtyś

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki.

Uczniowie klasy I i III zostali przygotowani przez  swoich wychowawców.

            Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.  Wychowawca klasy I Alicja Jaszczykiewicz gratuluje i życzy samych sukcesów w nauce oraz wielu radosnych chwil w szkole już pełnoprawnym uczniom.

Alicja Jaszczykiewicz

Fot. Krzysztof Taborski