W dniu 12 października 2017 roku w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach odbyła się inauguracja XIV Małej Ligi Piłki Ręcznej. Po otwarciu turnieju przez panią Grażynę Jarosz, odbyły się mecze grupy I w kategorii szkół gimnazjalnych, składającej się z następujących drużyn:


Kielce im. Św. Kostki
Kielce Nazaret
Rogów
Wolica.

Wyniki turnieju:

 

 

im. Św. Kostki

KIELCE

Nazaret

KIELCE

ROGÓW

WOLICA

im. Św. Kostki

KIELCE

 

6:4

7:8

7:11

Nazaret

KIELCE

4:6

 

8:10

5:14

ROGÓW

8:7

10:8

 

9:11

WOLICA

11:7

14:5

11:9

 

Kolejność końcowa turnieju:

Wolica
Rogów
im. Św. Kostki Kielce
Nazaret Kielce

3 pierwsze zespoły z grupy przeszły do ćwierćfinałów. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie: Filip Grajek, Piotr Nawrot, Jakub Miechurski, Bartłomiej Prześlak, Michał Stępień, Michał Kuta, Marcin Małogoski, Maciej Nawrot, Kamil Prokop, Mikołaj Wojda, Wiktor Pak, Konrad Kędzior, Kacper Kamiński i Mateusz Jastrzębski. Opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego p. Dariusz Gorzelak.
Na zakończeniu wręczono również nagrodę dla najlepszego bramkarza, zawodnika i króla strzelców. Najlepszym zawodnikiem został uczeń naszej szkoły Filip Grajek.
Nie można także zapomnieć o naszych świetnych kibicach, którzy dopingowali drużynę przez cały turniej pod przewodnictwem pedagoga szkolnego p. Karoliny Kędzior.

Małgorzata Stępnik
fot. Aleksandra Mazur