uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu obdarowują ludzi i czytają bajki dzieciom
W przededniu Świąt Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wolicy należący do Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili obdarować prezentami innych, aby sprawić im przyjemność i wywołać uśmiech na ich twarzy.


W ramach akcji „Razem na święta” młodzież zorganizowała w szkole zbiórkę pieniędzy na zakup prezentów dla dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach. Uczniowie zbierali również datki przed kościołem, dzięki czemu w sumie udało się zebrać prawie 1200zł. Hojność mieszkańców Tokarni i Wolicy znacznie przewyższyła oczekiwania kwestujących, dlatego postanowili obdarować jeszcze mieszkańców Domu Samotnej Matki w Kielcach. Za zebrane fundusze wolontariusze zakupili ponad 70 książeczek i kolorowanek, gry planszowe, kredki, flamastry, bloki, farby i wiele innych rzeczy, które ich zdaniem mogły sprawić radość dzieciom. Najmłodszemu mieszkańcowi Domu Samotnej Matki zakupiono pieluszki jednorazowe i zabawki. Dla przebywających tam mam i jednego taty uczniowie kupili róże i drzewko w doniczce.
Dodatkowym celem, jaki przyświecał całej akcji było propagowanie czytelnictwa wśród maluchów, dlatego też młodzież czytała dzieciom bajki i wręczała książeczki. Nasi wolontariusze wszędzie, gdzie się pojawiali, zostawiali książki, aby każdy, kto ma wolną chwilę mógł sięgnąć po interesującą go lekturę i miło spędzić czas.
Najmłodsza grupa wolontariatu, uczniowie klasy V i IV, postanowiła obdarować mieszkańców Wolicy i Tokarni własnoręcznie wykonanymi i ozdobionymi pierniczkami. Przygotowanie słodkości zajęło im wiele godzin i kosztowało bardzo dużo pracy, jednak w przededniu Wigilii wspólnie ze starszymi wolontariuszami i rodzicami stawili się w kościele, aby podziękować parafianom za okazane serce i wsparcie oraz życzyć zdrowych, radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.
Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy nawet w najmniejszy sposób, zaangażowali się i umożliwili przeprowadzenie akcji „Razem na święta”.

Karolina Kędzior, Renata Sowińska