11 i 12 grudnia 2018 roku  uczniowie naszej szkoły   uczestniczyli  w naukowych warsztatach FIZYKA DLA SMYKA. Zajęcia odbywały się w laboratorium profesora Pytalskiego, który odpowiadał na wszystkie pytania naszych uczniów  Zajęcia te miały  na celu  rozbudzić w  uczestnikach pasję do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Prowadzący przybliżył uczniom zagadnienia dotyczące  optyki.

Każdy z uczestników mógł na własne oczy zobaczyć i dotknąć kamerę termowizyjną oraz  przekonać się jak szerokie  ma ona zastosowanie. Uczniowie naszej szkoły wiedzą już, że badanie termowizyjne  to najlepszy sposób wykrycia miejsc ucieczki ciepła , a także oceny stanu cieplnego obiektu.

Uczestnicy pokazów również poznali wiele ciekawostek na temat noktowizorów, promieniowania UVa, Uvb, USc . Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następne  pokazy, które odbędą się już w maju.

Barbara Czupryńska