6 października 2018 roku zainaugurowano międzyszkolne zawody sportowe w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego w gminie Chęciny. 

Jako pierwsi swoje turnieje rozegrali chłopcy uczestnicząc w turniejach piłki nożnej.

W kategorii 2006 i młodsi do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn reprezentujących szkoły podstawowe: SP Bolmin, SP Chęciny, SP Łukowa, SP Polichno, SP Starochęciny, SP Tokarnia, SP Wolica.

Turniej rozegrano na nowo otwartym kompleksie boisk sportowych przy szkole podstawowej w Tokarni. Rywalizowano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.  Zwycięzcy grup  wywalczyli prawo do gry w finale. Natomiast zespoły z drugich miejsc zagrały mecz o trzecie miejsce.

Bardzo wyrównana rywalizacja toczyła się w grupie A, gdzie o pierwszym miejscu w tabeli zdecydowała seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się  piłkarze ze szkoły podstawowej w Łukowej pokonując   SP Tokarnię 2:0.

W meczu finałowym spotkały się drużyny ze szkół podstawowych w Łukowej i Wolicy. W regulaminowym czasie gry zanotowano remis 0:0 i o zwycięstwie również zdecydowała seria rzutów karnych, w której zwyciężyła drużyna z Wolicy 2:0. W meczu o trzecie miejsce SP Tokarnia pokonała  SP Polichno 1:0.

W kategorii starszej 2003-2005 r. do turnieju zgłosiło się pięć  drużyn reprezentujących:SP Chęcinypierwsza i druga drużyna, SP Polichno, SP Starochęciny ,SP  Wolica.

 W imponującym stylu z kompletem punktów zwyciężyła  druga drużyna ze szkoły podstawowej w Chęcinach, wysoko pokonując pozostałych rywali. Drugie miejsce przypadło drużynie ze szkoły podstawowej w  Wolicy , trzecie zajęła drużyna z Polichna, czwarte SP Chęciny I, piąte zaś SP Starochęciny.

Na zakończenie turnieju wręczono dyplomy i puchary ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Chęcinach. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować  gminę Chęciny w zawodach na szczeblu powiatowym.

13 października 2018 r. odbędą się kolejne turnieje piłki nożnej SZS , tym razem do rywalizacji przystąpią dziewczęta.

Drużynę ze szkoły podstawowej  w Wolicy rocznik 2006 i mł. reprezentowali uczniowie:

 Mikołaj Stępień, Maciej Adamski, Wiktor Wojsa, Aleksander Cesarz, Dominik Rędzia, Igor Nowak, Michał Gorzelak, Radosław Kulczycki, Jakub Koźbiał, Bartłomiej Bawoł

opiekun Dariusz Gorzelak.