Pod koniec sierpnia b.r. odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego w Moskwie, w którym wzięło udział ok. 160 osób z całego świata (m.in. z Włoch, Chorwacji, Serbii, Kazachstanu, Australii, Estonii, etc.). Z Polski, oprócz naszej drużyny, dostały się do II etapu Natalia i Karolina, będące tam pod opieką P. Jevgenii Kulczyckiej, z którymi czułyśmy się jak jeden zgrany zespół. Patrycja Jamróz (Wiktoria Jamróz – chórek) w kategorii wokalnej zdobyła II miejsce, a Małgorzata Stępnik w kategorii plastycznej – wyróżnienie. Amelia Chwastek, Agata Bawoł, Karolina i Natalia GODNIE  zaprezentowały swe talenty! Wszystkim z całego serca GRATULUJĘ!!!

Program pobytu w Moskwie był bardzo intensywny. Oprócz części konkursowej, uczestnicy mieli wieczór taneczno-zapoznawczy, byli na Placu Czerwonym z jego zabytkami, na przedstawieniu w światowej sławy cyrku, w parku WDNH (widok którego podziwiali po nocach z 21 piętra hotelu). Dodatkowo, nasza grupa zwiedziła Izmaiłowski Kreml, jeździła na metro i podziwiała nocną Moskwę. Nasze uczennice zostały wybrane do wystąpienia w koncercie galowym podczas rozdania nagród!  Wykonały piosenkę „Mówmy po rosyjsku” (do wiersza G. Malejewa), i zostały przyjęte gromkimi brawami. Młodzież ciepło wspomina ten wyjazd. Tak wypowiedziała się o konkursie Amelia: „Wyjazd bardzo zapadł w pamięć na długie lata, ponieważ dużo się nauczyłyśmy np. Język rosyjski jest przydatny... Było dużo fajnych wycieczek np. do cyrku czy na plac czerwony♥️poznałyśmy nowe i CIEKAWE osoby z różnych krajów i każdy z nich był inny i wyjątkowy na swój sposób, a organizacja konkursu była naprawdę dobra. W skrócie było super i gdybym miała szansę dostać się za rok - na pewno bym skorzystała i dała z siebie wszystkie siły, które mam♥️”.

Dziękuję Pani Jevgienii za współpracę i wszelkie wsparcie, rodzicom za zaangażowanie i pokonywanie barier, młodzieży za chęć dzielenia się swymi talentami i otwartość na innych ludzi!   Życzę zdrowia i dalszych sukcesów!!!

Antonina Gorzelak