Dnia 15 maja 2018 roku odbył się apel przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wolicy z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki oraz Dnia Ziemi. Obchodzone corocznie święto ma na celu  promowanie walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

Uczniowie obdarowali wszystkich nauczycieli życzliwymi znaczkami i wzięli udział w krótkim apelu i konkursie zorganizowanym przez nauczycieli Panią Agnieszkę Gajos i Pana Mariusza Chrabąszcza.

Uczniowie wzięli również udział w  konkursie plastycznym Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej.  Zadaniem było  zaprojektowanie  znaczka pocztowego pod hasłem : ”Ratujemy Klimat”. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony.  Konkurs nie tylko edukuje młodzież w wybranych sprawach, ale stwarza jej również możliwość wypowiedzi i dyskusji. 

W konkursie wewnątrzszkolnym  trzy kolejne miejsca zajęły:

I miejsce- Małgorzata Stępnik

II miejsce – Katarzyna Kwiecień

III miejsce- Oliwia Łukasik