W dniu 24 kwietnia uczniowie z klasy VII oraz klas II gimnazjalnych wyruszyli na pieszą wycieczkę zawodoznawczą. Ich pierwszym celem było spotkanie z panem Włodzimierzem Nykiem, właścicielem Zakładu Szklarskiego w Wolicy. Wizyta ta okazała się niezwykle pouczająca.  Młodzież uzyskała wiele cennych informacji na temat pracy w tym zawodzie, ścieżki kształcenia oraz perspektyw rozwojowych związanych z branżą szklarską.

Kluczową umiejętnością okazało się myślenie techniczne oraz jak zapewniał pan Włodzimierz Nyk wiedza, którą uczniowie zdobywają podczas różnych zajęciach edukacyjnych. Szczególne znaczenie ma znajomość języka angielskiego, gdyż większość sprzętu ma instrukcję obsługi w języku angielskim. Podczas zwiedzania zakładu uczniowie mogli zobaczyć jak działają pracujące tam maszyny oraz porozmawiać z zatrudnionymi tam ludźmi. Jak się okazało wszyscy pracownicy pana Włodzimierza posiadają wykształcenie wyższe i ukończyli studia na kierunkach związanych z branżą szklarską.

            Kolejnym przystankiem na drodze do poznania zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna, gdzie pan Stanisław Papka oprowadzał uczniów po remizie strażackiej. Młodzież mogła nie tylko dowiedzieć się na czym polega praca w Ochotniczej Straży Pożarnej ale również poznać jej historię i zobaczyć sprzęt strażaków. Wielu z naszych uczniów należy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i aktywnie uczestniczy we wszelkich formach działań organizowanych przez OSP.