Świętokrzyski program stypendialny skierowany jest dla uczniów szczególnie uzdolnionych , którzy odnoszą sukcesy w zakresie nauki języków obcych oraz przedmiotów ścisłych. 

W tym roku, aż cztery uczennice naszej szkoły zostały stypendystkami programu: z klasy IIIa Małgorzata Stępnik , z klasy IIa Gabriela Glita, Katarzyna Kwiecień i Angelika Wojsa . Każda stypendystka jest otoczona przez nauczycieli p. Agnieszkę Gajos i p. Magdalenę Nowak opieką, której celem jest pomoc w dalszym osiąganiu jak najlepszych rezultatów edukacyjnych, wsparcie ucznia w wykorzystaniu stypendium na cele edukacyjne, monitorowanie jego osiągnięć oraz pomoc w realizacji Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia.
12 marca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury, podczas konferencji edukacyjnej zorganizowanej w ramach programu, odbyło się uroczyste wręczenie umów stypendialnych dla uczniów zakwalifikowanych do stypendium oraz umów dla nauczycieli-opiekunów. Naszym koleżankom towarzyszyła p. Agnieszka Gajos oraz rodzice p. Wioletta Glita i p. Izabela Wojsa.
Gratulujemy!
Szkolne Koło Dziennikarskie

DSC_0822.jpg DSC_0823.jpg DSC_0826.jpg

DSC_0833.jpg DSC_0837.jpg DSC_0851-1.jpg