W dniu 14 marca 2018 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem Turnieju był Urząd Gminy i Miasta Chęciny przy udziale Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chęcinach. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

Do Turnieju przystąpiło 43 uczniów, reprezentantów Szkół Podstawowych z Wolicy, Tokarni, Chęcin, Polichna, Starochęcin, Bolmina, Siedlec oraz Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Chęcinach i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała komisja w składzie: st. kpt.Marek Dyk -przewodniczący komisji z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach, st.kpt. Mariusz Stolarczyk - członek komisji z KM PSP w Kielcach, dh Grzegorz Papka - członek komisji oraz obserwator, dh Jarosław Idziak jako Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chęcinach.
Eliminacje były prowadzone w 3 grupach wiekowych i składały się z części pisemnej i ustnej.
Naszą szkołę w/w turnieju reprezentowali:
Amelia Chwastek uczennica kl. VI
Nataniel Drab uczeń kl. VI
Faustyna Kasperek uczennica kl. VI
Katarzyna Kwiecień uczennica kl. II gimnazjum
Angelika Wojsa uczennica kl. IIa gimnazjum
Natalia Zapała uczennica kl. IIIb gimnazjum
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa - szkoły podstawowe ( klasy I -VI)
I miejsce Wiktor Wojsa – SP w Siedlcach 26 pkt.
II miejsce Krystian Pękalski – SP w Bolminie 25 pkt.
III miejsce Jakub Wcisło – SP w Tokarni 24pkt.
IV miejsce Faustyna Kasperek - S.P Wolica 23,5pkt.

II grupa -szkoły podstawowe ( klasy VI i II,III gimnazjum)
I miejsce Angelika Wojsa - SP w Wolicy 24pkt.
II miejsce Katarzyna Iwańska -SP w Siedlcach 23pkt.
III miejsce Katarzyna Kwiecień -SP w Wolicy 19pkt.
Miło poinformować, iż Angelika Wojsa będzie reprezentować nasza szkolę i naszą gminę
w eliminacjach powiatowych w Kielcach.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom a szczególnie uczennicom, które stanęły na podium czyli Angelice Wojsa i Katarzynie Kwiecień.
Opiekunowie: Agnieszka Gajos, Krzysztof Taborski
Żródło: www.checiny.pl, foto : www.checiny.pl