Odpowiedzialność karna nieletnich – spotkanie z policjantem

7 stycznia gimnazjaliści oraz uczniowie klasy VIII wzięli udział w spotkaniu z policjantami z Wydziału do spraw Przestępczości Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Podczas pogadanki połączonej z prezentacją przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz filmu edukacyjno - profilaktycznego młodzież dowiedziała się, jakie konsekwencje prawne mogą ich dotyczyć. Policjanci szczegółowo omówili przejawy demoralizacji i pojęcie czynu karalnego. Uczniowie zostali poinformowani również o środkach zapobiegawczych i zwalczania demoralizacji, jakie może zastosować sąd oraz skutkach popełnienia przez nieletniego czynu karalnego.

Pedagog szkolny

Karolina Kędzior

Zarząd WLKS  " Świt" Wolica serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkolną na treningi piłki ręcznej, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14,15,16.01.2019 r. w godzinach 10.00- 12.00 w hali sportowej w Wolicy.                                                                                               

Przewodniczący Rady WLKS "Świt"

Wolica Dariusz Gorzelak

 W dniu 9 stycznia odbyło się spotkanie uczniów S.P. w Wolicy z policjantem w ramach akcji ,,Bezpieczne ferie" 

Uczniowie klasy IV na ściance wspinaczkowej

W nagrodę za zwycięstwo w Plebiscycie na Najżyczliwszą Klasę w Szkole w kategorii klas I-V czwartoklasiści, 17 grudnia, pojechali na ściankę wspinaczkową, która mieści się w kompleksie rekreacyjno- sportowym Exodus Club w Bilczy. Dzieci poznały elementy sprzętu wspinaczkowego, zasady asekuracji i techniki wspinania. Pod okiem instruktora świetnie się bawiły, wykazując dużą odpowiedzialność za rówieśników. To niezwykle atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku.

 uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu obdarowują ludzi i czytają bajki dzieciom
W przededniu Świąt Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wolicy należący do Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili obdarować prezentami innych, aby sprawić im przyjemność i wywołać uśmiech na ich twarzy.

Zapraszamy na fotorelację z jasełek.